eBook ZDARMA
×

Chcete mít perfekně vychovaného psa? <Objevte jak na to v eBooku ZDARMA>

Pamlsky jsou pro vašeho miláčka NUDA?

Pamlsky jsou pro vašeho pejska NUDNÁ záležitost?

Lámete si hlavu s tím, čím ho motivovat, čím docílit toho, aby měl snahu se učit nové věci a aby vás poslouchal, i když jsou kolem něj zrovna zajímavější věci?

Pak věřím, že právě tenhle článek je pro vás řešením.

Je to otázka, kterou si pokládá víc lidí, než si myslíte. Odpověď je jednoduchá.

Pokud vašeho pejska nezajímají pamlsky, vždycky se najde něco, co miluje, pro co by skákal až ke stropu.

Váš pejsek IGNORUJE jídlo a miluje pohyb?

Jak už jsem říkala, je to jednoduché, jen pro vás trochu náročnější.

Místo dávání pamlsků si budete muset trochu zaběhat, zaskákat, nebo aspoň házet klacíky či míčky dost daleko.

Vždy, když udělá pejsek něco správně, něco co jste po něm chtěl/a, tak s ním (místo pamlsku) začnete blbnout. Pokud umí aportovat, taky to pro něj bude uspokojující pochvala.

Pokud chcete vašeho pejska SNADNO VYCHOVAT, pak mám pro vás skvělý NÁVOD ZDE>>

Při výcviku si nahradíte každé slovo pamlsek, slovem POHYB.

pamlsek = pohyb

Pak už záleží na vás a především na vašem pejskovi, jak ho to bude nejvíce bavit.

Časem vypozorujete, které pohybové aktivity váš pejsek miluje a které jsou pro něj méně zábavné, ale přesto je dělá opravdu rád.

Je to stejné, jako s pamlsky, když chceme učit pejska například nový povel, nevezmeme si pamlsky, které nemá rád. Vezmeme ty, které miluje, aby se soustředil a snažil se.

happy dog

Stejně to uděláte i vy, pohybové aktivity, které miluje, budou následovat po náročnějších, splněných úkolech. A ty, které má „jen“ rád, ale není to úplně tak, že by skákal do stropu radostí, ty použijete po lehčích, splněných úkolech.

Pak usoudíte například: že největší radost má z toho, když mu hodíte hračku a on pro ni může běžet a přinést vám ji. Tak tuto pochvalu budete používat, když udělá třeba náročný cvik, nebo když zvládne návštěvu u veterináře apod. Zkrátka, když z něj budete mít velkou radost.

Shrnutí:

  1.  Zafixujte si vztah pro vašeho pejska: 

pamlsek = pohyb

  1. Vypozorujte, které pohybové aktivity váš pejsek miluje a které jsou pro něj míň zábavné, ale přesto je dělá opravdu rád.

 

  1. Správně odměňujte, složité a nové cviky těmi nejzábavnějšími odměnami. A ty méně náročné cviky „jen“ zábavnými odměnami.

 

Právě pohyb bude pro vašeho miláčka skvělou motivací, jen mu musíte ukázat, že za vše, co udělá správně, jak chcete vy, dostane velkou dávku pohybu. 🙂 

A pokud vašeho pejska nezajímají pamlsky a zároveň má problém se zvednout z gauče, může to být věkem, nebo v tom bude jiný problém.

Tak neváhejte a napište mi na: KlarikaNike@ilonaklarika.cz

Věřím, že najdete tu správnou cestu, jak se s ním více sehrát, motivovat ho a vychovat ho cestou, kde násilí je sprosté slovo.


 

  Klikněte zde a dozvíte se: Jak vychovat pejska 100% NENÁSILNOU metodou >>

 

Klarika a Ilona Niké
Společně se zajímáme o psy. Já především o pozitivní výchovu psů. A Ilona Niké o energetické propojení psa s člověkem a jeho dopady na zdraví. Naše produkty Najdete zde>>>

Moc nás těší, že náš kurz Online psí škola je nejprodávanější online kurz na pozitivní výcvik psa v ČR.

 

Vážíme si každého majitele pejska, který chce svého psa vychovat s láskou a porozuměním. A tak vám skrze tuto Online psí školu dáváme návod, jak to zvládnete i vy! :)

 

Komentáře