eBook ZDARMA
×

Chcete mít perfekně vychovaného psa? <Objevte jak na to v eBooku ZDARMA>

Léto bez klíšťat!

Jak na klíšťata?

Klíšťata jsou v tomto období velmi řešené téma. I já jsem ho před pár dny řešila, proto jsem se rozhodla se s vámi podělit o moje zkušenosti a odpovědět vám na často kladené otázky. klíště

Vaše nejčastější dotazy, na které se podíváme:

  • Jsou vhodné chemické, antiparazitické obojky proti klíšťatům?
  • Obojky na přírodní bázi jsou lepším řešením?
  • Pipety
  • Obojek X Pipeta
  • Jak klíště nejlépe vyndat?

Chemické obojky – ANO / NE?

Moje doporučení zní ne, dnes je tolik jiných „nechemických“ způsobů, jak vašeho mazlíčka chránit před klíšťaty a jinými parazity.

Rozhodně pro pejska není zdravé, když má několik měsíců tento obojek.

Proč?

Podívejte se na obal, dozvíte se, že to není vhodné pro psa s různými zdravotními problémy. Co z toho logicky vyplývá? Že tyto obojky mohou ještě víc zhoršit stávající zdravotní problém psa.

Další důvod, proč ne.

Pokud máte pejska doma, nebo máte děti, které se s ním mazlí, není tento obojek ideálním řešením. Po každém styku se psem byste si měli umýt ruce, jinak to může vyvolat různé zdravotní problémy, např. trávicí.

Přírodní obojky

Tyhle obojky vašemu mazlíčkovi nijak neubližují, ale uvádí se, že účinnost je o něco menší, než u chemických. Ke kvalitním značkám přírodních obojků patří BIO BAND.

Preferuju tyhle obojky. Dáváme je většinou 1x ročně a nemáme žádné problémy. Nesmrdí, ale voní po bylinkách. Nemusím aplikaci obnovovat, protože tyhle obojky působí až 4 měsíce. A hlavně, můžu si vzít kdykoliv holky (3 fenky) do postele … jo, už se tam pak těžko vejdu já 😀

Účinnost žádných obojků není 100% a fungovat začnou až během několika hodin/dní (u každého výrobce je to jiné).

Ačkoliv tyhle obojky neškodí zvířeti, tak je nedoporučuju mít 9 měsíců v roce. Jak je poznáte? Mají vždy zelenou barvu.

Pipety (spot-on)

Z mého hlediska, to není to pravé.

Zásadní nevýhoda je: 12 hodin (není-li uvedeno na výrobku jinak) nesmíte na psa sahat. A nejen to, jakékoliv jiné zvíře to nesmí psovi slízat. V mém případě by to bylo dost náročné, uhlídat další 2 feny 12 hodin, aby to nešli prozkoumávat.

Další: Je zapotřebí častější aplikace.

 

   Obojek                   X                   Pipeta?

+ Dlouhodobá účinnost                               – Kratší doba působení

+ Jednoduchá aplikace (nasazení)             – Nutno nanášet mezi                                                                                                                                          lopatky častěji

+ Vyjde to levněji                                         – Je to dražší

– Má na krku 2 obojky                                 + Není to vidět

– Může ho ztratit                                          + Nelze to ztratit

 

Jak ho vyndat?

Ideálně kleštičkama nebo háčkem z lékárny (stejné jako pro lidi). Před začátkem vyndávání i po vytažení, místo dezinfikujte. (dezinfekcí s alkoholem, popřípadě lihem)

Tohle řešení je pro většinu psů, kteří jsou klidní a nevadí jim to. Kteří mají za sebou tu správnou výchovu a výcvik.

 

Máte štěňátko, nebo mladého psa s kterým máte problémy, nebo vás neposlouchá?

čtěte dál ZDE>>

Pokud tedy máte  pejska, který nevydrží v klidu a bojí se, např. malé štěně. Lze pro vyjmutí klíštěte použít gel z lékárny, který zajistí to, že klíště samo odpadne.

Gel IXODERM (či jiné) bezpečně zlikviduje již přisáté klíště na vašem pejskovi. Je to poněkud dražší, ale pokud to jinak nejde, je to dobré dočasné řešení.

Dále to ale chce řešit správným výcvikem a výchovou, kterou se naučíme ZDE>>

gel

Ať už vyberete jakýkoliv způsob ochrany před klíšťaty, přeju vám, ať se vám klíšťata vyhýbají obloukem celou sezónu. A užijte si se svými mazlíčky krásné léto. 🙂

Klarika a Ilona Niké
Společně se zajímáme o psy. Já především o pozitivní výchovu psů. A Ilona Niké o energetické propojení psa s člověkem a jeho dopady na zdraví. Naše produkty Najdete zde>>>

Moc nás těší, že náš kurz Online psí škola je nejprodávanější online kurz na pozitivní výcvik psa v ČR.

 

Vážíme si každého majitele pejska, který chce svého psa vychovat s láskou a porozuměním. A tak vám skrze tuto Online psí školu dáváme návod, jak to zvládnete i vy! :)

 

Komentáře